خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

همزمان با هفته پژوهش صورت گرفت

تجلیل از 10 پژوهشگر بر‌تر دانشگاه آزاد اسلامی بوئین‌زهرا با حضور واشقانی فرهانی

یکشنبه 29 آذر 1394 - 16:52
واشقانی در واحد بوئین زهرا

مراسم گرامیداشت هفته پژوهش همراه با تجلیل از پژوهشگران بر‌تر دانشگاه آزاد اسلامی بوئین زهرا با حضور نماینده مردم بوئین‌زهرا و آوج در مجلس، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، استادان و تعدادی از دانشجویان فعال در عرصه پژوهش برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با تبریک هفته پژوهش و قدردانی از فعالیت‌های پژوهشی واحد بوئین‌زهرا اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی بوئین زهرا یکی از دانشگاه‌های فعال و خوب در حوزه پژوهش است.

دکتر ابراهیم واشقانی فرهانی ادامه داد: زمینه اصلی فعالیت این واحد در حوزه پژوهش است و خوشبختانه با مدیریت مطلوب در این واحد زیرساخت‌های لازم برای پژوهش و تحقیقات فراهم شده است.

وی با بیان اینکه مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه شهریه با محدودیت‌های زیادی مواجه است، خاطرنشان کرد: برنامه و هدف اصلی ما این است که تا سال ۱۳۹۶ حداقل ۴۰ درصد درآمد‌های دانشگاه باید از طریق خدمات برون دانشگاهی در حوزه پژوهش و شرکت‌های دانش بنیان تامین شود.

واشقانی فراهانی با یادآوری اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوئین زهرا یک دانشگاه جوان است، عنوان کرد: این واحد می‌تواند با توجه به ظرفیت‌هایی که استان و شهرستان در حوزه کشاورزی و صنعتی برخوردار است در زمان تعیین شده به ۴۰ درصد درآمدزایی از طریق ارایه خدمات پژوهشی در این حوزه‌ها دست پیدا کند.

رئیس واحد بوئین زهرا هم در این مراسم با توجه به روند روبه رشد این واحد اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی از بدو تاسیس از سال ۱۳۸۲ تاکنون در حوزه‌های مختلف پیشرفته‌های بسیار خوبی را تجربه کرده است.

دکتر رضا شعبان‌نژاد ادامه داد: این دانشگاه با ۴۰۰ دانشجو فعالیت خود را آغاز کرد و اکنون تعداد دانشجویان این واحد به شش هزار نفر رسیده است که در مقطع کاردانی، کار‌شناسی و کار‌شناسی ارشد به تحصیل مشغول هستند.

وی افزود: ۷۶ عضو هیات علمی تمام وقت که اغلب آنها دارای مدرک دکترا هستند در کنار ۲۵۰ استاد حق التدریس مسئولیت تدریس را برعهده دارند.

شعبان‌نژاد خاطرنشان کرد: واقعیت این است بیشترین توسعه این دانشگاه در کنار توسعه عمرانی و خدماتی مربوط به حوزه علمی و پژوهشی بوده است.

رئیس واحد بوئین زهرا تصریح کرد: این واحد دانشگاهی اکنون نمره ۱۱۵۹ را کسب کرده که ۷۶ درصد این امتیاز در حوزه پژوهش و تحقیقات کسب شده است.

در پایان این مراسم با اعطای هدایا و لوح از ده نفر از پژوهشگران بر‌تر این واحد قدردانی به عمل آمد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.