خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

واشنگتن پست گزارش داد

نسخه دوم نورث وسترن در دوحه قطر با دست‌های لرزان!

شنبه 5 دی 1394 - 10:17
نورث وسترن قطر

روزنامه «واشنگتن پست» اعلام کرد که دانشگاه نورث وسترن به قطر سفر کرده تا رشته روزنامه‌نگاری و ارتباطات را در دوحه دایر کند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا به نقل از «واشنگتن پست» دانشگاه نورث وسترن به قطر سفر کرده تا رشته روزنامه‌نگاری و ارتباطات را در دوحه دایر کند. کاری که از دید نویسنده مقاله یک تکلیف سخت است، زیرا در قطر کنترل زیادی روی رسانه‌های جمعی اعمال می‌شود.

شرایطی که قطر برای دانشگاه‌‌های آمریکایی مد نظر قرار داد شرایط بسیار خوبی است، به عنوان مثال تعهد کرد آزادی دانشگاهی آن‌ها ضمانت شود و امکاناتی که به ‌آنها می‌دهند در حد امکانات جهانی باشد، همچنین تمامی هزینه‌های این تیم آموزشی پرداخت می‌شود.

از طرف دیگر دانشگاه نورث وسترن باید تمام جزئیات این رشته را به نوعی که در شیکاگو تدریس می‌شود ‌اعم از سرفصل دروس، نحوه تدریس، دوره‌های عملی و... در دوحه شبیه‌سازی و دقیقا همان متدها را پیاده کند. همچنین مدرکی که به دانشجویان اعطا می‌شود نیز دقیقا همان مدرک نورث وسترن خواهد بود.

لازم به ذکر است پیش از این نیز کرنل، موسسه جور تئون تگزاس، ای ‌اند‌ ام، ویرجینبا و... این معامله را با قطری‌ها انجام داده بودند و اکنون دانشگاه نورث وسترن نیز به آن‌ها پیوسته است.

چالشی که قطری‌ها با آن مواجه هستند، این است که آموزه‌های دانشگاه‌های غرب فرهنگ سنتی آن‌ها را خدشه دار کند.

البته طرف آمریکایی هنوز تردیدهایی دارد، زیرا معتقد است اگر به دلیل شرایط این کشور نتوانند با استانداردهای آمریکایی این افراد را تربیت کنند و افرادی که فارغ‌التحصیل می‌شوند از نظر آموزش و مهارت‌‌ها در حد استاندارد‌های دانشگاه نروث وسترن نباشند، اعتبار دانشگاه نورث وسترن خدشه‌دار می‌شود.

همچینین نگران این هستند که با کشوری قرارداد می‌بندند که نقد‌های بسیار زیادی در سراسر جهان متوجه آن است و امکان دارد دید جهانی نسبت به دانشگاه نورث وسترن تغییر کند.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.