خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

با همکاری عضو هیات علمی واحد نراق

کتاب ارزیابی و تشخیص آسیب‌های اسکلتی و عضلانی اثر «گرنت کوپر» ترجمه شد

دوشنبه 19 بهمن 1394 - 13:44
کتاب ارزیابی و تشخیص آسیب‌های اسکلتی

کتاب ارزیابی و تشخیص آسیب‌های اسکلتی و عضلانی اثر گرنت کوپر به همت و همفکری سه تن از استادان دانشگاه جواد طاهرزاده نوش آبادی عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق و دانشجوی دکترای تربیت بدنی، محمد سید احمدی عضو هیات علمی دانشگاه ولایت و مهدی خوبی عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور ترجمه شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، در مقدمه این کتاب مترجمان چنین می‌نگارند: «امروزه می‌­توان از طب ورزش به عنوان یکی از شاخه‌­های علوم ورزشی نام برد چرا که به موازات توسعه و پیچیدگی مهارت­‌های ورزشی، طب ورزش نیز دستخوش تحولات زیادی شده و در این راستا کمک شایانی به تشخیص، ارزیابی و حتی پیشگیری از آسیب‌های ورزشی کرده است.»

در ادامه مقدمه این کتاب چنین می‌خوانیم:آسیب­های ورزشی و پیشگیری از آن از مقولات مهم طب ورزش هستند. خوشبختانه امروزه بیشتر آسیب­های ورزشی به طور مؤثر قابل درمان بوده و غالباً افرادی که دچار صدمه می‌­شوند با تشخیص صحیح و درمان دقیق آسیب به نحو رضایت بخشی دوباره به ورزش باز می‌شوند.

مترجمان این اثر درباره آسیب‌های جسمانی و فیزیکی تاکید می‌کنند: «اگر بخواهیم آسیب­‌ها به شکل رضایت بخشی بهبود یابند، باید آنها را به طور صحیح و در زمان مناسب درمان کنیم. بنابراین لازم است که اساس درمان بر تشخیص صحیح و ارزیابی دقیق استوار باشد که مسئولیت اصلی آن بر عهده­ پزشک است. اما همکاری تنگاتنگ بین ورزشکار، مربی، پزشک و فیزیوتراپ از اهمیت بالایی برخوردار است.»

در کتاب حاضر سعی بر آن است تا در ابتدای هر فصل مختصری در مورد آناتومی هر بخش از بدن و سپس حرکات اصلی و عضلات درگیر در آن ارائه شود. پس از آن به شکل کلی، آزمون‌های ارزیابی آسیب‌های ورزشی برای تشخیص صدمه ارائه می‌شود.

در پایان مقدمه این اثر ورزشی از نگاه مترجمان می‌خوانیم: این کتاب یکی از بهترین و جامع‌ترین منابع ارزیابی آسیب­های ورزشی که شامل آزمون­های متنوع بوده و در همه­ی مکان­‌ها قابل اجراست.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.