خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

پنج‌شنبه 4 خرداد 1396 - 11:13

علی‌اکبر ناطق‌نوری کیست و چگونه می‌اندیشد؟

باید ٢٠ سال از پیام پر‌معنای علی‌اکبر ناطق‌نوری به سیدمحمد خاتمی می‌گذشت تا روشن شود او ژنرالی تمام‌عیار در مسیر پر‌فراز‌و‌فرود سیاست ایران است.

سایر عناوین مهم

  • دولت جدید چه برنامه‌ای برای فیلم‌های مشکل‌دار و بلاتکلیف دارد؟

    در تب و تاب انتخابات و در شلوغی و هیجان کم‌سابقه آن روزها، آنچه در کنار حمایت بی‌قید و شرط هنرمندان و سینماگران از ریاست‌جمهوری حسن روحانی به چشم می‌خورد، مطالبات تقریبا همگانی سینماگران درباره روشن شدن تکلیف فیلم‌هایی بود که به هر دلیل ممکن از چرخه اکران بازمانده بودند.

  • مردی که سال‌ها قبل همسرش را کشت: به خاطر دخترم کمکم کنید

    با حمایت مردم خیّر مردی که متهم است همسرش را چند سال قبل به قتل رسانده‌ است، موفق شد بخشی از دیه درخواستی اولیای‌دم را آماده کند و امیدها برای او و دختر نوجوانش که سال‌هاست پدر را پشت میله‌های زندان می‌بیند، پررنگ‌تر شد. این مرد با توجه به اصرار اولیای‌دم مدت‌ها در انتظار اجرای حکم قصاص بود. او سال‌ها قبل بعد از به‌قتل‌رساندن همسرش جسد او را در چاهی انداخت اما بعد از چند روز پشیمان شد و موضوع را به پلیس گزارش داد. به گفته خواهر این محکوم به قصاص و براساس آخرین اطلاعاتی که خبرنگار «شرق» به دست آورده ‌است، مبلغ درخواستی اولیای دم ٤٠٠میلیون تومان است که تاکنون مبلغ زیادی از پول توسط خانواده فراهم شده و مبلغ ١٥میلیون تومان از سوی مردم خیر به حساب متهم واریز شده‌ است.

روایتی از واکنش‌ها در قم به دیدار تتلو و رییسی

روایتی از واکنش‌ها در قم به دیدار تتلو و رییسی

آیت‌الله محسن غرویان از اساتید حوزه معتقد است که برخی فعالیت‌های تخریبی باعث کاهش آرای روحانی در قم شد. با این حال، بسیاری از مراجع و علما به او رای دادند.

پنج‌شنبه 4 خرداد 1396 - 12:05

فیلمی که به مشکلات  تغییر جنسیت می‌پردازد

فیلمی که به مشکلات تغییر جنسیت می‌پردازد

فیلم ـ تئاتر مستند «همتون منو میشناسین» براساس زندگی سامان ارسطو یکی از بازیگران تئاتر اکران می‌شود.

پنج‌شنبه 4 خرداد 1396 - 12:30

شرط‌بندی ترامپ روی اسب بازنده

شرط‌بندی ترامپ روی اسب بازنده

نخستین سفر رسمی ترامپ به خاورمیانه از عربستان سعودی آغاز شد؛ با نمایش صف‌بندی تصنعی جدیدی میان کشورهای منطقه که کاخ سفید و اسرائیل مشترکاً منادی آنند. گمانه‌زنی‌های زیادی در باب پیامدها و نتایج این سفر صورت گرفته است اما به اهداف اصلی آن کمتر پرداخته‌اند. چنان که انتظار می‌رفت، رفتار نمایشی و فراعرفی ترامپ در دوره انتخابات، در دوره ریاست جمهوری نیز ادامه یافته است.

پنج‌شنبه 4 خرداد 1396 - 11:59

شبکه‌های اجتماعی، پیروز رسانه‌ای انتخابات

شبکه‌های اجتماعی، پیروز رسانه‌ای انتخابات

اگر بخواهیم در حوزه رسانه‌ها یک پیروز برای این انتخابات پیدا کنیم، به جرأت می‌توانیم بگوییم پیروز این دوره از انتخابات تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی بود.

پنج‌شنبه 4 خرداد 1396 - 11:51

روایتی مستقیم از منتخب شورای روستای قلعه سیمون که بدون تبلیغات انتخاب شد

روایتی مستقیم از منتخب شورای روستای قلعه سیمون که بدون تبلیغات انتخاب شد

رقیه گزمه نفر دوم شورای روستای قلعه‌سیمون اسلامشهر مادر هفت فرزند دختر و پسر است و می‌گوید او و خانواده‌اش هم یکی از ٥٣ خانوار محروم این روستا هستند که در هر شرایطی به دنبال مطالباتشان رفته است.

پنج‌شنبه 4 خرداد 1396 - 11:40

واهمه بی‌کاری هزاران نفر در دفاتر پیشخوان

واهمه بی‌کاری هزاران نفر در دفاتر پیشخوان

حالا دیگر چندماهی می‌شود که معاونت پستی در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تأسیس شده؛ معاونتی که قرار است به صدور پروانه، نظارت و برون‌سپاری خدمات این دفاتر بپردازد. با این حال دفاتر پیشخوان تا امروز نگرانی‌ خود را از دولتی‌شدن نهادی که حدود ١٠ سال خصوصی بوده ابراز نکرده‌اند.

پنج‌شنبه 4 خرداد 1396 - 11:08

«میرزا آقا » وانت‌دار شد +عکس

«میرزا آقا » وانت‌دار شد +عکس

با پیگیرى مرکز ارتباطات مردمى ریاست جمهورى یک دستگاه وانت تندر ایران خودرو به «میرزاآقا» حامی معروف اردبیلی دکتر روحانی، اهدا شد.

چهارشنبه 3 خرداد 1396 - 16:53

پسر ١٥ ساله: برادرم را کشتم چون معتاد به شیشه بود

پسر ١٥ ساله: برادرم را کشتم چون معتاد به شیشه بود

پسر ١٥ ساله‌ای که در اردیبهشت ماه سال گذشته برادرش را به خاطر مصرف شیشه کشته بود در دادگاه کیفری یک محکوم شد.

پنج‌شنبه 4 خرداد 1396 - 10:04

کارشناس فوتبال ایران: پرسپولیس  باید فاصله فنی نیمکتش را با تیم درون زمین کم کند

کارشناس فوتبال ایران: پرسپولیس باید فاصله فنی نیمکتش را با تیم درون زمین کم کند

تیم فوتبال پرسپولیس در دور رفت مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا عصر روز سه‌شنبه در ورزشگاه آزادی به مصاف لخویا قطر رفت اما در نهایت به نتیجه‌ای بهتر از تساوی بدون گل دست نیافت. شاگردان برانکو که در این دیدار امید داشتند با برتری پرگل برابر حریف خود، راه صعودشان را به جمع ٨ تیم برتر آسیا هموار کنند نتوانستند از فرصت‌های متعدد خود به خوبی بهره ببرند و حتی در دقیقه ٨٢ یک پنالتی را نیز از دست دادند تا به لطف کلین‌شیت در خانه، پا به دیدار برگشت بگذارند.

پنج‌شنبه 4 خرداد 1396 - 10:08

عامل جنایت مسلحانه پس از 17 سال قصاص شد

عامل جنایت مسلحانه پس از 17 سال قصاص شد

مرد 42 ساله ای که 17 سال قبل پیرمردی را با شلیک گلوله در مشهد به قتل رسانده بود، سپیده دم سه شنبه گذشته در زندان مرکزی مشهد پای چوبه دار رفت و به مجازات رسید.

پنج‌شنبه 4 خرداد 1396 - 02:01

مطالبات دانشجویان از دولت دوازدهم/ دولت دست دانشگاه را بگیرد

مطالبات دانشجویان از دولت دوازدهم/ دولت دست دانشگاه را بگیرد

آردشان را بیخته‌اند و الک‌ها را آویخته. دانشگاه آرام است، فصل پرهیاهو و پربحث انتخابات گذشته است. آن تریبون‌های آزادی که دانشجویان پشتش می‌ایستادند و از کاندیدای محبوب‌شان دفاع‌های جانانه می‌کردند و به رقیب‌ها، جانانه می‌تاختند جمع شده‌اند. دیگر فصل امتحانات است و دانشجویان به جای پوسترهای تبلیغاتی باید سرشان گرم جزوه‌ها و کتاب‌هاشان باشد تا آخرین روزهای سال تحصیلی ٩٦-٩٥ را به خیر و خوشی به پایان برسانند. اما در پس این آرامش، مطالبات و خواسته‌های دانشجویان از دولت دوازدهم حکم آتش زیر خاکستر را دارد.

پنج‌شنبه 4 خرداد 1396 - 10:02

زنگ خطر کم‌کاری تیروئید برای دیابتی‌ها

زنگ خطر کم‌کاری تیروئید برای دیابتی‌ها

دیابت بیماری بظاهر ساده و در عین حال بسیار پیچیده‌ای است. آنچنان که با سایر بیماری‌ها رابطه علت و معلولی دارد والبته گاهی بر اثر همراه‌شدن آن با بیماری‌های خودایمنی همچون گواتر، کم‌کاری و پرکاری تیروئید باعث بروز مشکلاتی برای فرد می‌شود.

پنج‌شنبه 4 خرداد 1396 - 02:03

هزینه های سفر به دریاچه سد الیمالات در دل جنگل های مازندران

هزینه های سفر به دریاچه سد الیمالات در دل جنگل های مازندران

آغاز فصل گرما جذابیت سفر به مناطق کوهستانی و جنگلی را چند برابر می‌کند. حال اگر دریاچه‌ای زیبا همچون مرواریدی در صدف جنگلی سرسبز پنهان شده باشد، آنجاست که گویند: "فی التأخیر آفات".

پنج‌شنبه 4 خرداد 1396 - 01:28

حمله غذایی چین به سفره جهان

حمله غذایی چین به سفره جهان

بر اساس گزارش‌های منتشرشده از سوی سازمان جهانی غذا، افزایش جمعیت جهان و کاهش منابع موجود باعث افزایش تعداد گرسنگان تا یک دهه آینده خواهد شد. به همین دلیل رقابتی کاملا مشهود میان کشورها بخصوص آن دسته از کشورها که دارای جمعیت بیشتری هستند آغاز شده تا بتوانند مانع بحران غذا در داخل مرزهایشان شوند.

پنج‌شنبه 4 خرداد 1396 - 02:06

تصویر/ این زن جوان بعد از عمل لیپوساکشن جان باخت/  مرگ بدون امضا

تصویر/ این زن جوان بعد از عمل لیپوساکشن جان باخت/ مرگ بدون امضا

هفت‌ماه از مرگ مشکوک مرجان می‌گذرد. زن ٤٢ ساله‌ای که برای انجام عمل لیپوساکشن به یک کلینیک خصوصی در تهران رفت و درحین عمل فوت کرد. حادثه‌ای عجیب که هنوز پرونده آن در دادسرای جرایم پزشکی در جریان است. خانواده مرجان از کادر درمانی و جراح کلینیک به اتهام قصور پزشکی شکایت کرده‌اند و پزشکی قانونی هم علت مرگ را آمبولی اعلام کرده است؛ عارضه‌ای که احتمال وقوع آن در لیپوساکشن خیلی ناچیز است. اما این اتفاق افتاد و مرجان که قرار بود به‌عنوان مدل برای این کلینیک تبلیغ کند، به کام مرگ فرو رفت.

پنج‌شنبه 4 خرداد 1396 - 01:58

دلنوشته مهناز افشار برای دو سالگی دخترش لیانا +تصویر

دلنوشته مهناز افشار برای دو سالگی دخترش لیانا +تصویر

مهناز افشار در کانال تلگرامی‌اش با انتشار این عکس نوشت: دختر بهاری‌م لیانا همین امروز پیش از آنکه چهل ساله شوم، تو! عزیز من، دو ساله شدی و من عمیقا لبریز از دلشوره‌ی فردای توام ... فقط می‌دانم آماده‌ام به تو بیاموزم آدم‌ها را ببخشی و به آدم‌ها ببخشی ... این همه زندگی‌ست.

پنج‌شنبه 4 خرداد 1396 - 01:53

سرمربی تیم‌ملی کشتی آزاد: بهانه‌ها را کنار بگذارید، حمایت کنید/ انتقادها از حسن یزدانی نابه‌جا بود

سرمربی تیم‌ملی کشتی آزاد: بهانه‌ها را کنار بگذارید، حمایت کنید/ انتقادها از حسن یزدانی نابه‌جا بود

قهرمانی در آسیا و بازی‌های کشورهای اسلامی با کسب مدال‌های طلای متعدد، حاصل کار ٢ هفته‌ای شاگردان محمد طلایی در تیم‌ملی کشتی آزاد بود که به افتخارات کارنامه این مربی جوان افزود. به نظر می‌رسد راهی که رسول خادم در چند‌سال اخیر در کشتی آزاد آغاز کرده بود، با حضور سرمربی جدید هم ادامه دارد و حالا در هر وزن شاهد حضور چند مدعی هستیم که می‌توانند سطح مسابقات انتخابی تیم‌ملی را به اندازه رقابت‌های قهرمانی جهان بالا ببرند.

پنج‌شنبه 4 خرداد 1396 - 01:49

زیر و بم ارزش سهام عدالت 10 میلیون تومانی به روایت مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی

زیر و بم ارزش سهام عدالت 10 میلیون تومانی به روایت مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی

جعفر سبحانی، مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی درباره ابهامات دریافت سود سهام عدالت پاسخ داد.

چهارشنبه 3 خرداد 1396 - 01:34

چرا هنرمندان به شورای شهر راه نیافتند؟

چرا هنرمندان به شورای شهر راه نیافتند؟

سیدجمال ساداتیان تهیه‌کننده فیلم «چهارشنبه‌سوری» بر این باور است اگر هنرمندان عملکرد خوبی در شورای شهر از خود نشان می‌دادند٬ در این دوره هم سهمی در این شورا می‌یافتند.

چهارشنبه 3 خرداد 1396 - 15:39

سعید سهیلی کارت خانه سینما را آتش می‌زند؟

سعید سهیلی کارت خانه سینما را آتش می‌زند؟

در چند روز اخیر انتشار نسخه قاچاق فیلم گشت ٢ که در حال حاضر عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را در اختیار دارد، جنجال کم‌سابقه‌ای را در سینمای ایران باعث شد. این اتفاق که بی‌شک اگر در روزهای آغازین اکران این فیلم پرمخاطب رخ می‌داد، قطعا سرنوشت اقتصادی و مالی آن را یکسره تغییر می‌داد، با اعتراض شدید سعید سهیلی، کارگردان و حمید فرخ‌‌نژاد، سرمایه‌گذار و بازیگر این فیلم روبه‌رو شد.

پنج‌شنبه 4 خرداد 1396 - 01:42

دانشجوی کارشناسی ارشد  و عضو استعدادهای درخشان در انتظار تامین دیه ١٥٠ میلیون تومانی

دانشجوی کارشناسی ارشد و عضو استعدادهای درخشان در انتظار تامین دیه ١٥٠ میلیون تومانی

هشت‌سال است دلهره رهایش نمی‌کند. سایه ترس نشسته بر سرش؛ سایه هم‌کلاسی‌اش با مامور پلیسی که حکم جلبش را دست گرفته است. «علی» وقتی ١٦سالش بود، در سلف مدرسه شبانه‌روزی یکی از شهرهای جنوب‌غربی کشور، با هم‌کلاسی‌اش درگیر شد، او را با چاقوی میوه‌‌خوری زد، دوستش به کما رفت، خانواده شاکی، وکیل گرفت، شکایت کرد و «علی» حالا محکوم به پرداخت دو دیه کامل و ٤٥‌درصد دیه کامل است. آن زمان مبلغ دیه ١٧٠‌میلیون تومان بود و حالا نزدیک به ٤٠٠‌میلیون تومان.

پنج‌شنبه 4 خرداد 1396 - 01:33

"غوغای روحانی" در مناظره صادق زیباکلام و محمدعلی رامین

"غوغای روحانی" در مناظره صادق زیباکلام و محمدعلی رامین

صادق زیباکلام و محمدعلی رامین با موضوع تحلیل انتخابات ریاست جمهوری با عنوان "غوغای روحانی" امروز سوم خردادماه با یکدیگر مناظره کردند.

چهارشنبه 3 خرداد 1396 - 19:27

تشکیل کابینه توانمند و شجاع فوریت اول روحانی/ پیام سیاسی رای ٢٤ میلیونی به روایت مرتضی مبلغ

تشکیل کابینه توانمند و شجاع فوریت اول روحانی/ پیام سیاسی رای ٢٤ میلیونی به روایت مرتضی مبلغ

نتیجــه انتخــابات ریــاست‌جمهوری سومین گام و سومین موفقیت جریان اصلاحات بود. این جریان سیاسی که در دهه گذشته هر چه بیشتر از قدرت کنار گذاشته می‌شد، حالا با اتخاذ راهبردهایی به عرصه بازگشته و در مجلس شورای اسلامی، قوه مجریه و شوراهای اسلامی شهر و روستا به اجرای سیاست‌های خود می‌پردازد.

سه‌شنبه 2 خرداد 1396 - 06:39

انتقاد تهمینه میلانی از محرومیت یک بازیکن فوتبال به خاطر عکس‌های همسرش +تصویر

انتقاد تهمینه میلانی از محرومیت یک بازیکن فوتبال به خاطر عکس‌های همسرش +تصویر

تهمینه میلانی در اینستاگرامش به موضوع محرومیت یک بازیکن فوتبال به خاطر عکس‌های همسرش پرداخت.

چهارشنبه 3 خرداد 1396 - 15:29

دلنوشته بازیگر و کارگردان زن سینما درباره سالروز آزادسازی خرمشهر/ اینجا شهر من بود

دلنوشته بازیگر و کارگردان زن سینما درباره سالروز آزادسازی خرمشهر/ اینجا شهر من بود

تینا پاکروان در پست تازه اینستاگرامش درباره خرمشهر و آزادی اش و آباد نشدنش نوشت.

چهارشنبه 3 خرداد 1396 - 15:47

لیلاز: دولت پول یارانه‌ها را به تامین اجتماعی تزریق کند

لیلاز: دولت پول یارانه‌ها را به تامین اجتماعی تزریق کند

سعید لیلاز گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دولت در مناطق حاشیه‌نشین گسترش طرح تحول سلامت و نهادینه کردن آن است تا بتواند به طبقات فقیر و اقشار آسیب پذیر جامعه کمک کند.

چهارشنبه 3 خرداد 1396 - 16:11

سرنوشت بازندگان انتخابات

سرنوشت بازندگان انتخابات

«هر انتخاباتی برندگان و بازندگانی دارد. از میان این بازندگان اما برخی می‌توانند حیات سیاسی خود را در شأنی تازه از سر بگیرند ولی برخی هم هستند که مجبور می‌شوند برای همیشه از صحنه سیاست خداحافظی کنند.»

چهارشنبه 3 خرداد 1396 - 10:52

درخواست کاربران شبکه‌های اجتماعی: برای تهران شهردار زن می‌خواهیم!

درخواست کاربران شبکه‌های اجتماعی: برای تهران شهردار زن می‌خواهیم!

تکلیف اعضای شورای جدید شهرتهران که مشخص شد، افکار عمومی امان نداد و گمانه‌زنی‌ها شروع شد برای پنجاه‌وهشتمین شهردارتهران. محمدباقر قالیباف با تمام نقاط تاریک و روشنی که در کارنامه یک ساله خود داشت، رفتنی است و حالا درمیان کسانی که احتمالا به جای او به بهشت خواهند رفت، جز مردان سیاسی نام زنان هم برده می‌شود؛ مثل زهرا صدراعظم نوری، معصومه ابتکار و کمی هم فائزه‌ هاشمی.

چهارشنبه 3 خرداد 1396 - 10:08

تصویر/ رهبر معظم انقلاب و شهید جهان‌آرا در خرمشهر

تصویر/ رهبر معظم انقلاب و شهید جهان‌آرا در خرمشهر

تصویری از بازدید حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و شهید محمد جهان آرا از مناطق اشغالی خرمشهر در منطقه کوت شیخ در بهار 1360 را مشاهده می‌کنید.

چهارشنبه 3 خرداد 1396 - 17:37

عکس زیبای خانم بازیگر از شهر خرمشهر

عکس زیبای خانم بازیگر از شهر خرمشهر

عکاس این عکس زیبا الناز حبیبی بازیگر جوان سینما و تلویزیون است.

چهارشنبه 3 خرداد 1396 - 22:00

پیشنهاد جالب بهاره رهنما به مردان چند زنه

پیشنهاد جالب بهاره رهنما به مردان چند زنه

بهاره رهنما بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر کشور اینستاگرامش را با پیامی برای آقایانی که دو و یا چند همسر دارند به روز کرد.

چهارشنبه 3 خرداد 1396 - 15:41

همه عناوین رسانه‌های دیگر